Igrajmo se zdravo 2015. - Maramom po Europi

Napisao/la Hrvoje. Posted in Iz rada odreda

Odred izviđača Savski gaj Zagreb već 22. godinu organizira aktivnost „Igrajmo se zdravo“ tematski vezanu za Svjetski dan zdravlja. Ovogodišnje događanje bit će na otoku Trešnjevka na Jarunu, dana 11.04. (subota) s početkom u 10.00 sati i planiranim završetkom do 16.00 sati. Sam program ima dvije teme: - „Maramom po Europi“ – mnogi naši članovi prokrstarili su zemljama Europe a i šire i sudjelovali u mnogim skautskim događanjima koje su organizirali lokalne skautske udruge, nacionalni skautski savezi ili su bili na razini kontinenta a bilo je i svjetskih aktivnosti (ovo ljeto jedna naša članica odlazi u Japan na svjetski skup skauta). Našim gostima i sudionicima prikazati ćemo naša putovanja na dva načina: prilikom otvaranja folklorna grupa izvesti će nekoliko plesova iz par zemalja Europe a naši članovi pripremaju kontrolne točke (deset) koje će predstavljati neke zemlje Europe. Na kontrolnim točkama sudionici će upoznati osnove o zemlji i sa voditeljem će odigrati karakteristične igre iz te zemlje.

Predzadatak za sudionike (izviđačke grupe iz Zagreba i iz drugih krajeva Hrvatske te pozvanih OŠ Novog Zagreba) je da naprave plakat s označenim ili opisanim državama gdje su njihovi članovi bili. - „Sigurnost hrane od polja do stola“ – iz svake grupe sudionika izdvojiti će se jedan ili dva člana koji imaju afiniteta ili su voditeljski dio udruge da sudjeluju u radionici o zdravoj prehrani „Sigurnost hrane od polja do stola“ koju će prema najavi voditi predstavnik Europskog ureda za zdravstvo u Zagrebu. Poslije kraćeg teoretskog rada dio sudionika će se uključiti u pripremu šarenog tanjura (ručka za sve sudionike aktivnosti – koji se priprema tijekom akcije). Sudionici radionice, voditelji iz udruga prenositi će svoje saznanje o zdravom prehrambenom lancu na redovnim tjednim trening sastancima članova njihovih udruga. Predzadatak za sudionike (izviđačke grupe iz Zagreba i iz drugih krajeva Hrvatske te pozvanih OŠ Novog Zagreba) je da naprave plakat s temom kako oni vide prehrambeni lanac od polja do stola.

IGRAJMO SE ZDRAVO !